Vážený návštěvníku, naše stránky používají cookies. Prohlížením tohoto webu souhlasíte s jejich používáním. Více informací

Proč jsme věnovali další z našich interních seminářů tématu emoční inteligence?


Novinky 2018

(17.12.2018)

Se slovem inteligence obvykle spojujeme duševní schopnost učit se, porozumět, zhodnotit a řešit problémy. Emoční inteligence, neboli EQ pak je ukazatel vyjadřující schopnost zacházet s emocemi a spolupracovat s lidmi. Zastřešuje schopnosti sebepoznání, všímavosti k pocitům, schopnosti vnímat ostatní a rozvíjet kvalitní vztahy.

Podobně jako IQ, také EQ sestává z určitých komponent, ze čtyř základních emočních kompetencí, kterými jsou: Sebeuvědomění, Sebeovládání, Sociální uvědomění a Řízení vztahů. I když se rodíme s určitou obecnou emoční inteligencí, tyto kompetence nejsou vrozené, získáváme je
a rozvíjíme až během života učením. 

Není to ale možné tradičním způsobem výuky – ten se zaměřuje na jinou část mozku. EQ můžeme zvyšovat zpětnou vazbou, rozhovory, modelovými situacemi a zpracováním prožitků. Nové vzorce chování jsou proto dlouhodobý a někdy bohužel i nejistý proces.

Může se občas zdát, že nám emoce dělají život složitější a trvá nám nějaký čas zpracovat pocity, které nejsou zrovna příjemné, ale navzdory tomu jsou emoce pro nás nesmírně důležité. Jsou totiž zdrojem obrovské energie a vášně, dávají našemu životu jiskru, můžeme díky nim podat neuvěřitelné výkony. Emoce nám pomáhají při výběru partnera, při důležitých životních rozhodnutích, ukazují nám, jestli jdeme tím správným směrem.

Důležité je, abychom my měli emoce a ne ony nás. A na tom je potřeba stále pracovat.

Proč jsme věnovali další z našich interních seminářů tématu emoční inteligence?

Naši
partneřiKontaktujte nás


V případě jakýchkoliv dotazů nám napište a my Vás budeme obratem kontaktovat zpět.Děkujeme za vyplnění formuláře, Váš dotaz byl úspěšně odeslán.
Váš dotaz se nepodařilo odeslat. close
close
Klikem aktivuj